piątek, 12 października 2012

Pezet

Pezet - właściwie Paweł Kapliński urodzony 18 kwietnia 1980r. w Warszawie – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca.

Paweł występuje od 1998 r., początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Marcinem Doneszem (znanym pod pseudonimem Onar). Wraz z zespołem do 2005 r. nagrał trzy albumy zatytułowane Na zawsze będzie płonął (1999), Nasze dni (2000) i Historie z sąsiedztwa (2005). W 2002 r. nakładem Konkret Promo ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany Muzyka klasyczna.

Kapliński współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Tede, Eldo, Fokus, Kali, Pjus, Stasiak, TenTypMes, Dizkret, Sidney Polak, Paresłów, Pelson, Endefis, Pih, Ero, Ash, Fenomen, Lilu, O.S.T.R., Nowator, Eis, WdoWa, Peja czy Grammatik.

Niektóre jego piosenki :
- Spadam
- W moim mieście
- Ciemno
- Dopamina
- Gdyby miało nie być jutra
- Halo
- Co mam powiedzieć
- Źrenice
- Szósty zmysł
- Noc i dzień
- Nieważne
- Niegrzeczna
- Światła zgasły
- Widzę jej obraz

Cytaty :
- "Nie ma Cię gdy moje życie spada w dół i,
nie ma Cię gdy wszystko łamie się na pół, i
nie ma Cię i nie wiem już gdzie jesteś, ale dobrze, że
nie wiesz co u mnie, bo pękło by Ci serce." - spadam
- "co było między nami wciąż jest i wciąż jest ważne" - spadam
- "kocham Cię! kocham! wciąż Cię kocham kurwa,
i nie znam już innych słów,
to jest zbyt trudne" - spadam
- "Nie wiem gdzie idę, gdzieś biegnę i miałem przez chwile wrażenie, że gdzieś Cię widziałem" - ciemno
- "Nie wiem gdzie idziesz i nie wiem co zrobisz, ale jestem tutaj sam jak palec" - ciemno
- "Czasem coś kusi nas wciąż i musisz to wziąć,
choć miałeś rzucić to w kąt ale lubisz lubisz to coś coś." - dopamina
- "Pamiętam jak wyszedłem, nie pamiętam jak wróciłem,
zapamiętać nie mam siły, lubię zapominać chwile." - dopamina
- "I choć brak mi tchu, brak mi śliny, wypłukuję witaminy,
pragnę więcej dopaminy, chcę coś, o czym zapomnimy.
Piję, piję, piję, pije i tańczę,
lubię to jeśli mnie nie zabije zanim zasnę." - dopamina
- "Nie da ci spać sumienie, ale właśnie się go pozbyłeś
i teraz zupełnie bez utrapienia mijają ci wszystkie chwile." - dopamina
- "Lód w mojej krwi rani moje żyły i czuję chłód kolejnych dni,
które pewnie jeszcze przeżyję." - źrenice
- "Wypluwam krew otwartą raną w moim sercu
Nie chce umierać a samotność jest mordercą" - źrenice
- "Chciałbym z Tobą pójść lecz nie umiem stawiać kroków
Nie pamiętam już jak mam czytać z Twoich oczu
Nie potrafię wypowiadać słów
I w milczeniu odgaduje co mógł znaczyć ruch Twoich źrenic" - źrenice
- "Milczę, jakby ktoś trzymał zimny nóż na moim gardle
I choć chłód mnie przenika, to wszystko jest nieważne" - źrenice
- "Zabierz mnie gdzieś gdzie jest zawsze ciepło i błogo." - źrenice
- "To siedzi w nas jak szósty zmysł" - szósty zmysł
- " To jest jak szósty zmysł.
Masz go we krwi, masz go na co dzień.
To jest ten szósty zmysł, który masz w sobie" - szósty zmysł

Muza ;D

Spadam >> znane ale bardzo fajnee ;D


Gdyby miało nie być jutra >>



No i kilka foci : 








Komentujcie jak wam się podoba mój blog i co jeszcze chcielibyście aby znalazło sie na nim znalazło ;P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz